Když jsme se na jaře rozhodli zorganizovat další ročník úspěšného festivalu Znovu do života spolu II., nikdo netušil, co vše nastane. Utlumení všech akcí a rapidní snížení počtu návštěvníků nás přimělo přemýšlet o jiné formě. Rozhodli jsme se pro netradiční způsob; a to zprostředkovat festival pomocí krátkých videí. Celý měsíc říjen vám budeme představovat 3–4 snímky týdně.
Festival jsme pojmenovali  NA DOMA, protože si ho můžete užít třeba od vás doma.
Tématicky jsme jednotlivá videa rozdělili do sekcí:

Co naše prababičky uměly a my už zapomněli

Toulky Prahou 4

Cvičení na celý den

Krása v každém věku

 

Věříme, že se vám festival bude líbit. Budeme moc rádi za jeho sdílení či lajkování.
Úvodní slovo ředitelky A DOMA

Každý festival začíná slovem ředitele. U nás je to slovem paní ředitelky. Od příště již videa se skvělým obsahem a zajímavými osobnostmi.

Co naše prababičky uměly a my už zapomněli

Když loupete proso, vzniknou vám malé žluté kuličky, kterým se říká jáhly. Je to skvělá bezlepková potravina, ale také hlavní ingredience v našem prvním videu. Tatjana Paďourová nám představí jeden z tradičních receptů, které naše prababičky vařívávaly poměrně často. Je zdravý a moc dobrý. Na konci videa naleznete seznam surovin a ve videu postup, jak na to.

I když název napovídá, že se jedná o dezert z hlavního města, není tomu tak. Velice se totiž podobá francouzského koláči Tarte Tropézienne. A jak nám prozradila Tatjana Paďourová při natáčení tohoto dílu – Co naše prababičky uměly a my už zapomněli, je pravděpodobné, že jsme si ho z Francie „importovali“ právě pro jeho lahodnou chuť. Narozdíl od jiných koláčů je totiž plněný krémem. Jdeme se ho naučit. 

Cvičení na celý den

To, že dýcháme pomocí plic je obecně známý fakt. Ale víte, že existuje několik sektorů s jejichž pomocí dýcháme? Olga Nosková ve studiu CERE nám vysvětlí a ukáže několik jednoduchých technik, které nám pomohou správně dýchat. A naučí nás i jógový dech. Pohodlně se usaďte a sledujte.

V dnešním dílu festivalového videa nás Olga Nosková naučí, jak správně aktivovat svalové partie. A to nejen před cvičením, ale třeba ráno po probuzení a nastartovat tak celý den. Video vzniklo v prostorách studia CERE, které má se cvičením bohaté zkušenosti. Vezměte si pohodlný oděv a pojďme na to.

Za to, že chodíme vzpřímeně, vděčíme hlubokému stabilizačnímu systému. Ten totiž udržuje naši páteř vzpřímenou a je její oporou. V tomto videu nám Olga Nosková ve studiu CERE ukáže, jak svaly stabilizačního systému procvičovat a na co si dát pozor. Ukáže jeden cvik ve stoje a jeden vleže. Pojďme na to.

Krása v každém věku

V dnešním dílu Krása v každém věku si Zdeněk Fencl zvolil další modelku seniorku – paní Lili. Opět ukáže, jak na správné denní líčení, co a kdy nanášet a jakým způsobem. Proměna probíhala opět ve studiu Surface. 

Modelku Hanu jste již poznali. Díky vizážistovi, Zdeňkovi Fenclovi, se znovu promění. Tentokrát bude líčení výraznější, takové, které se hodí na večerní akce. Aby byl celkový dojem dokonalý, Hana si vyzkoušela i večerní kostým, který nám zapůjčila návrhářka Tatiana Kovaříková. Video opět vzniklo ve studiu Surface, kde se rodí profesionální vizážistky a vizážisti. 

Vizážista slavných, Zdeněk Fencl, nám ukáže, jak si správně připravit denní líčení. V prostorách studia Surface předvedl na modelce – seniorce Haně, že vhodně zvolený make up a několik vizážistických kouzel dokáží opravdu omladit. Tak se pojďme inspirovat a být krásná v každém věku.

Toulky Prahou 4

Praha 4, to nejsou jenom sídliště a business centra. Je zde i mnoho zeleně, parků a dokonce chráněných území. Na jedno z nich nás zavede patriot a zastupitel Prahy 4, Lukáš Zicha. Tento přírodní útvar objevoval už jako kluk a má k němu dodnes blízký vztah.

My Češi máme rádi pivo, zejména to naše, české. Je to náš národní poklad. A víte jak takový pivovar na konci předminulého století vznikal? Jeden z těch velkých stojí i zde, na Praze 4. A dokonce se v něm zase vaří pivo. Nyní se zde vyrábí pivo značky Moucha. Tak se tam pojďme podívat.